Zapsat se
na kurzy
tanece!

Něco o TC R.A.K.


Taneční centrum R.A.K. působí na poli tance již od roku 1992. Přesným datem založení je 1. červen 1992.

Začalo dvojicí Jan Liška a Tomáš Bok. Tito dva kamarádi založili taneční skupinu R.A.K. a společně vystupovali na diskotékách a různých kulturních akcích. Skupina se brzy rozrostla a začal narůstat zájem o tanec. Tomáš se od skupiny odpojil a Jan Liška začal naplňovat touhy začínajících tanečníků tím, že jim nabídl lekce. To vedlo k dalšímu navýšení počtu tanečníků a vzniklo Taneční centrum R.A.K., kde se začaly vyučovat různé moderní taneční styly. 

Doménou a hlavním tanečním směrem, se kterým TC R.A.K. dlouhodobě slaví úspěchy na poli soutěžním, a to jak v ČR, tak i v zahraničí je Show Dance. Nicméně se v tanečním centru začínají postupně vyučovat i další taneční styly, jako je HIP-HOP / Street Dance, Disco Dance, Break Dance, Akrobacie, Balet nebo třeba Gymnastika. To vše se postupně rozrostlo a nyní působí TC R.A.K. již ve 4 městech Středočeského kraje. TC R.A.K. otevřelo své taneční studio na Kladně v roce 2005 , kde úspěšně působí ve sportovní hale SAMK. V roce 2010 se nově otevřela pobočka ve Slaném a zatím poslední studio bylo otevřeno v roce 2015 v Příbrami. 

Nedílnou součástí většiny tanečních škol jsou taneční soutěže, a ne jinak tomu je i v TC R.A.K.! Již od svého vzniku, tedy od roku 1992 se účastní soutěží po celé České republice. TC R.A.K. je členem CDO (Czech Dance Organization, z.s.) a pravidelně se díky účasti na soutěžích CDO kvalifikuje na evropský a světový šampionát. TC R.A.K. je již od roku 2000 pravidelným účastníkem Mistrovství Evropy a také Mistrovství Světa pořádané taneční organizací IDO (International Dance Organization).

V současné době si TC R.A.K. drží členskou základu okolo 900 členů! Jsou to děti ve věku od 4 let až do dospělosti. V TC R.A.K. si nyní může svůj taneční styl vybrat kdokoliv v jakémkoliv věku. Nikdy není pozdě na odstartování taneční kariéry!

Mimo své pobočky TC R.A.K. spolupracuje i s dalšími tanečními kluby a skupinami. Výjimkou není ani spolupráce s taneční konzervatoří. TC R.A.K. se může pochlubit přípravou tanečníků ke studiu na konzervatoři. Také již početnou skupinou tanečníků, kteří se úspěšně ucházeli o studium na taneční konzervatoři a díky tomu si nyní mohou plnit své taneční sny. Někteří z nich již dokonce naplnili svůj sen a po úpěšném zakončení studia na taneční konzervatoři pokračují v dráze profesionálních tanečníků.

Taneční centru R.A.K. je také pořadatelem tanečních soutěží, různých workshopů a akcí, které mohou využít všichni taneční nadšenci. Mezi pořádané akce patří také prázdninový program. Tento program pod názvem www.letostancem.cz zahrnuje příměstské tábory a dnes již legendární Letní Taneční Soustředění. Taneční soustředění je speciální akcí pro všechny milovníky tance. Kapacita soustředění je omezena a zájem je velký. Je to týden plný tance od rána do večera! Díky spolupráci TC R.A.K. s dalšími tanečními studii, divadly a tanečními školami, je týden plný lekcí vedených opravdovými profesionály ve svém oboru. 

Pokud Vás zaujal náš stručný životopis, budeme rádi, pokud se k nám přidáte i Vy.
Těšíme se na Vás!

Mohlo by Vás také zajímat:
Závěrečné GALA 2024 - DANCE CHART 1992

Záznam z obou představení!

20. 06. 2024

Detail
Zařazení do skupin Beroun

Rozdělení stávajících členů do skupin pro sezónu 2024/2025!

12. 06. 2024

Detail
Zařazení do skupin Kladno

Rozdělení stávajících členů do skupin pro sezónu 2024/2025!

12. 06. 2024

DetailPartneři TC R.A.K.: