Něco o TC R.A.K.


Taneční centrum R.A.K. působí na poli tance již od roku 1992. Přesným datem založení je 1. červen 1992.

Začalo dvojicí Jan Liška a Tomáš Bok. Tito dva kamarádi založili taneční skupinu R.A.K. a společně vystupovali na diskotékách a různých kulturních akcích. Skupina se brzy rozrostla a začal narůstat zájem o tanec. Tomáš se od skupiny odpojil a Jan Liška začal naplňovat touhy začínajících tanečníků tím, že jim nabídl lekce. To vedlo k dalšímu navýšení počtu tanečníků a vzniklo Taneční centrum R.A.K., kde se začaly vyučovat různé moderní taneční styly. 

Doménou a hlavním tanečním směrem, se kterým TC R.A.K. dlouhodobě slaví úspěchy na poli soutěžním, a to jak v ČR, tak i v zahraničí je Show Dance. Nicméně se v tanečním centru začínají postupně vyučovat i další taneční styly, jako je HIP-HOP / Street Dance, Disco Dance, Break Dance, Akrobacie, Balet nebo třeba Gymnastika. To vše se postupně rozrostlo a nyní působí TC R.A.K. již ve 4 městech Středočeského kraje. TC R.A.K. otevřelo své taneční studio na Kladně v roce 2005 , kde úspěšně působí ve sportovní hale SAMK. V roce 2010 se nově otevřela pobočka ve Slaném a zatím poslední studio bylo otevřeno v roce 2015 v Příbrami. 

Nedílnou součástí většiny tanečních škol jsou taneční soutěže, a ne jinak tomu je i v TC R.A.K.! Již od svého vzniku, tedy od roku 1992 se účastní soutěží po celé České republice. TC R.A.K. je členem CDO (Czech Dance Organization, z.s.) a pravidelně se díky účasti na soutěžích CDO kvalifikuje na evropský a světový šampionát. TC R.A.K. je již od roku 2000 pravidelným účastníkem Mistrovství Evropy a také Mistrovství Světa pořádané taneční organizací IDO (International Dance Organization).

V současné době si TC R.A.K. drží členskou základu okolo 900 členů! Jsou to děti ve věku od 4 let až do dospělosti. V TC R.A.K. si nyní může svůj taneční styl vybrat kdokoliv v jakémkoliv věku. Nikdy není pozdě na odstartování taneční kariéry!

Mimo své pobočky TC R.A.K. spolupracuje i s dalšími tanečními kluby a skupinami. Výjimkou není ani spolupráce s taneční konzervatoří. TC R.A.K. se může pochlubit přípravou tanečníků ke studiu na konzervatoři. Také již početnou skupinou tanečníků, kteří se úspěšně ucházeli o studium na taneční konzervatoři a díky tomu si nyní mohou plnit své taneční sny. Někteří z nich již dokonce naplnili svůj sen a po úpěšném zakončení studia na taneční konzervatoři pokračují v dráze profesionálních tanečníků.

Taneční centru R.A.K. je také pořadatelem tanečních soutěží, různých workshopů a akcí, které mohou využít všichni taneční nadšenci. Mezi pořádané akce patří také prázdninový program. Tento program pod názvem www.letostancem.cz zahrnuje příměstské tábory a dnes již legendární Letní Taneční Soustředění. Taneční soustředění je speciální akcí pro všechny milovníky tance. Kapacita soustředění je omezena a zájem je velký. Je to týden plný tance od rána do večera! Díky spolupráci TC R.A.K. s dalšími tanečními studii, divadly a tanečními školami, je týden plný lekcí vedených opravdovými profesionály ve svém oboru. 

Pokud Vás zaujal náš stručný životopis, budeme rádi, pokud se k nám přidáte i Vy.
Těšíme se na Vás!

Mohlo by Vás také zajímat:
Státní svátek - 28. 9. 2024

Den české státnosti! V tento sváteční den nebude probíhat výuka.

18. 09. 2023

Detail
Dance Marathon 2023 Family

Proběhl další ročník taneční akce pro celou rodinu!

14. 09. 2023

Detail
DANCEHALL OPEN CLASS

Intenzivní dancehall kurz s Klárkou Marinovovou!

12. 09. 2023

Detail