Kurzy ve Slaném

Kurzy ve Slaném

Co všechno můžete navštěvovat ve Slaném?


STREET DANCE / HIP-HOP

Jinak řečeno "pouliční tanec" je velice populární taneční styl, který v sobě opět může pojit hned několik tanečních stylů. Objevují se tak zde taneční prvky z Break dance, Locking nebo Popping, ale také třeba House dance. Postupem času se pod Street dance zařadily také další taneční styly, které je možné vidět v rámci tohoto tanečního stylu, jako jsou : Dancehall, Litefeet, Waacking, Vogue nebo třeba Krump.

Street dance se vyznačuje specifickými pohyby a stejně tak zcela typickou hudbou, na kterou choreograf sestavuje svou choreografii. U choreografií je hodnocena jejich různorodost, originalita, pohybová náročnost a využití hudební předlohy. Jelikož se jedná o "pouliční tanec" tak i kostými často reprezentují zcela specifickou módu ulice. Kostými se vyznačují nápaditostí a stylovým vyjádřením.

BREAK DANCE

Specifický tanec balancující na hraně akrobacie, leckdy popírající zákony fyziky. Break dance neboli breaking, případně b-boying je akrobatický tanec, který to dotáhl až na Olympiádu! Break dance v sobě spojuje sílu a rytmus. Break dance je založený na individuálním výkonu a vyžaduje opravdu velké nasazení a soustředění. Break dance je vhodný pro opravdu zapálené a trpělivé tanečníky. Je potřeba postupovat pomalu a výsledky se nemusí dostavit hned, ale ten kdo vytrvá může zažít speciální atmosféru unikátní komunity b-boy.

Také Break dance má své soutěžní klání, která se konají v tzv. "battle" jeden na jednoho. Nicméně i synchronizované vystoupení není ničím neobvyklím a rozhodně je k vidění na představení TC R.A.K.

GYMNASTIKA

Další kurz, který můžete navštěvovat v TC R.A.K. jako samostatné lekce je Gymnastika. Jedná se o kurz, který rozvýjí pohybové schopnosti od základů. Jelikož jsme taneční škola, gymnastika je směřována k k tanci a tak zde probíhá výuka prvků, které lze využít v tanečních lekcích jako jsou různé skoky, přemety, salta apod. Nicméně naučíte se i klasické gymnastické prvky od úplných začátků. Gymnastika je jako samostatný kurz, nebo jako další rozvíjející aktivita pro pokročilé tanečníky.

Speciálním kurzem je pak tzv. Gymnastický oddíl, který je možné navštěvovat pouze na Kladně a jedná se o specializovanou výuku sportovní gymnastiky. Gymnastický oddíl je připravován na klasické soutěže ve sportovní gymnastice.

Mohlo by Vás také zajímat:
Dárek

Záznam Celovečerního představení 2022 jako DÁREK!

24. 06. 2022

Detail
DancePhoto - nezapomenutelné zážitky

Objednejte si fotografie z RAK DanceMarathon Cup 2022

20. 06. 2022

Detail
Rozdělení skupin

Rozdělení stávajících členů do skupin

20. 06. 2022

Detail